Toplum Yapısı 

AİLE HAYATI VE ÖZELLİKLERI : 
Eskiden Aileler bir arada iken günümüzde genellikle küçük aile yapisi tipi çogunluktadir. Ana ,Baba ve çocuklardan olusur. Kalabalik aileler azdir. Evlenen ev açar. Geçmiste ailelerin çocuk sayisi daha fazla iken günümüzde çogunlukla ailelerin iki çocugu vardir.Yani bir anlamda bakilabilecek ve çocuklarinin gelecegini daha iyi planlayabilmek için dogru bir karar oldugunu düsünmekteyiz. 

AKRABALIK VE KOMŞULUK : 
Köy halki genellikle uzaktan ve yakindan Akrabalik bagi olanlar fazladir. Ancak kesinlikle akraba evliligi yoktur. Miras ve Kan davasi yoktur. 
Köyde yasayan kimin olursa olsun ; Cenazelerde ,Dügünlerde,Nisanlarda,Sünnetlerde,Mevlütlerde ve diger Cemiyetler tüm köy halkinin katilimiyla yapilir. 
Genelde bu cemiyetler genis açik alanlarda yapilir, günümüzde ise Mahmutbey ilkokul bahçesinde yapilmaktadir. 
Bu cemiyetlere katilanlar o cemiyet sahibine yardimda bulunurlar. Hastalar ziyaret edilir, Askerlerimize toplu ugurlama töreni yapilir.

GİYİM - KUŞAM : 
Köy halki eskiden alistigi feraceyi giymeye yaslilarimizda devam etmekte olup 50 li yaslarda olan kadinlarimiz manto ve pardesü ile basörtü takmaktadir. Yasli erkeklerde fötr sapka ,cepken, keçe Pantolon ve köstekli saat takarlardi. Simdi ise kadin ,erkek ve gençler günümüzün yeni giyimlerine önem vermektedirler. Gençler özellikle modayi izler ve ona göre giyinmek isterler.